Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Bizim için ekolojik ve sosyal sorumluluk, ekonomik büyümeyle aynı öneme sahiptir. Müşterilerimize, çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza karşı olan sorumluluğumuzun yanı sıra, çevreye ve genel olarak topluma karşı da bir sorumluluğumuz var. Bu nedenle doğal kaynakları dikkatli kullanmaya özen gösteriyor, eğitim ve sağlık konularında da destek oluyor ve gelecekte herkes için sürdürülebilir gelişme sağlayan çözümleri hedefliyoruz.

Sektördeki tecrübemiz sayesinde biliyoruz ki, sadece ölçtüğün şeyi kontrol edebilirsin. 2016 yılında harekete geçerek sürdürebilirlik raporu için gereken zemini hazırlamaya başladık. İlk defa proseslerimizin sürdürülebilirliğini belirlemek için EcoVadis sistemine kayıt olarak iş süreçlerimizin değerlendirilmesini ve derecelendirilmesini sağladık. Hedefimiz denetlenen şirketler arasındaki en üst yüzde 5’lik kesim içindeki yerimizi almaktır. Düzenli bir şekilde yapılan müşteri ve çalışan araştırmalarından iyi sonuçlar elde etmek de gelecekteki stratejik hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Güngör Plastik Ecovadis Premium Raporu

Güngör Plastik olarak çevresel ve sosyal uygulamalardaki sorumluluklarımızın bilinci ile gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalarımızın uluslararası platformdaki etkinliğini görüp her geçen gün geliştirerek devamlılığını sağlama gayreti içerisindeyiz. Bu doğrultuda 2016 yılında gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalarımız içerisinde abone olduğumuz uluslararası derecelendirme kuruluşu olan EcoVadis tarafından [46 - 61] Gümüş Bilinirlik Seviyesi (Silver Recognition Level) ile değerlendirilmiş bulunmaktayız.

Sahip olduğumuz puanımızla EcoVadis tarafından değerlendirilen tüm kategorilerdeki tedarikçiler arasında en iyi %10 içeresinde yer alırken, kendi sektörümüz içerisinde en iyi %7 arasında yer almaktayız.

Güngör Plastik Ecovadis Premium Raporu'nu burada bulabilirsiniz. .

Puan Değerlendirmesi

Güngör Plastiğin'in organize ve proaktif bir kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı bulunmaktadır. Taahhütler ve politikaların yanı sıra somut adımlara da önem verilmektedir. Şirketin eylemler veya performans göstergeleri hakkında temel raporlama olanağı bulunmaktadır.

Bu linkte Güngör Plastiğin’in Ecovadis Premium raporunun yanı sıra Sürdürülebilirlik Profili'ni ve Ecovadis Sertifikası'nı bulabilirsiniz.